איך לבחור גן ילדים

בחירת גן גן עבור ילדכם מחייבת לדעת מה אתם רוצים בגן הילדים ולאחר מכן לשאול שאלות כדי לראות אם בתי הספר בעיר שלכם תואמים למה שאתם מחפשים.

יש הרבה פילוסופיות על עבודה עם פעוטות. חלק מהתוכניות מציעות תוכניות לימודים אקדמיות וחלק לא. חלקם מציעים תוכנית טרום קריאה וחלקם לא. חלקם מציעים הזדמנויות חברתיות רבות וחלקם לא.

אז אילו שאלות אתה יכול לשאול כדי לראות אם התוכנית המוצעת מתאימה לך?

נתחיל משעות בית הספר. חלק מבתי הספר נפתחים כבר בשעה 7:00 בבוקר לפני הטיפול וחלק מבתי הספר נפתחים בשעה 9:00 בבוקר עם תחילת יום הגן. אם אתה צריך להיות בעבודה ב-8:00 בבוקר, תחילה תצטרך לצמצם את הבחירות שלך לבתי ספר שמציעים לפני טיפול בבית הספר.

ההצעה שלי היא שתבקרו בבית הספר ללא ילדכם. דבר עם מנהל בית הספר ושאל מה השעה הטובה ביותר ביום לבקר בו. תלמד יותר על ידי ביקור בזמן פנימי לעומת זמן חיצוני.

לרוב בתי הספר יש לוח זמנים גס של מה הילדים עושים בזמן הלימודים. האם לוח הזמנים הזה מתאים למה שקיווית שיהיה לילדך? הילדים שלי למדו בשני בתי ספר שונים. בתי הגדולה הייתה זקוקה ליותר מבנה. בבית הספר שבו למדה, הילדים עברו מכיתה לכיתה. כיתה אחת הייתה מניפולטיביות כמו פאזלים, בעוד בחדר אחר היו בגדים לבושים ובחדר אחר היו ציוד אמנות. לבסוף, החדר האחרון היה מה שכיניתי החדר האקדמי. אתה יכול למצוא אותיות ומספרים וספרים בחדר הזה. המערכת הזו עבדה לה נפלא.

הבת השנייה שלי למדה בבית ספר שבו אקדמאים לא היו קיימים, אבל הסוציאליזציה הייתה קבועה. זה מאוד התאים לילד שהיא הייתה וענה גם על הצרכים שלה וגם על הצרכים שלי.

אז זה אפשרי מאוד למצוא בית ספר טוב עם תוכנית מצוינת, אבל זה לא יהיה מתאים לילד שלך.

אני מציע גם להיפגש עם גננת בעת בחירתך כדי לברר מה הגננת בבית הספר שלך מקווה לראות כאשר ילדך ייכנס לכיתה ביום הראשון.

הנה כמה שאלות שאתה יכול לשאול בעת ביקור:

1. האם אתה מלמד קריאה וכתיבה בכלל? אנא זכרו, אין תשובה נכונה או לא נכונה. אתה כהורה צריך לדעת אם זה חשוב לך. כפי שציינתי, עבור אחת הבנות שלי זה היה די חשוב ולילד השני, זה בכלל לא היה ברשימה שלי של מה שהיה חשוב.

2. מהו היחס בין מבוגרים לילד שבית הספר מנסה לשמור? כל מדינה מכתיבה מה המדינה דורשת, אבל לכל בתי הספר יש מערכת הנחיות משלהם במערכת המדינה. בתי הבכורה למדה בבית ספר שלא השתמש בעוזרי מורה. עם זאת הם שמרו על השיעורים קטנים. בתי הצעירה למדה בבית ספר שהשתמש בעוזרי מורה ולכן היחס היה קטן מאוד כמו 3:1, למרות שהמדינה אפשרה יחס הרבה יותר גבוה. עם יותר ילדים בכיתה, יש גם יותר הזדמנויות לחברים למשחק.

3. מהי מדיניות הילד חולה? לכל בית ספר יש מדיניות שונה של ילדים חולים. כאמא, לא רציתי את הילדים שלי ליד ילדים חולים כל הזמן. מצד שני, ידעתי שאם לילד שלי יש נזלת, כנראה שיקראו לי לבוא לקחת אותה.

4. באיזו תדירות קונים צעצועים חדשים ובאיזו תדירות נזרקים צעצועים ישנים? זה היה חשוב לי, גם בגלל הבטיחות אבל גם ככל שצעצוע נמצא יותר זמן במחזור כך חיים עליו יותר חיידקים. בשלב מסוים, הלכלוך פשוט לא נשטף יותר. כמו כן, הזמנים משתנים וצעצועים חדשים יוצאים לשוק. בנוסף, כאשר עוסקים בפריטים כמו פאזלים, חלקים ייעלמו. רציתי שהילד שלי יוכל להשלים את הפאזל, שלא יחסר חלק אחד.

5. מהי מערכת התקשורת בין בית הספר להורה? חלק מבתי ספר שולחים הביתה לוח שנה חודשי של החודש הקרוב, בעוד שיש בתי ספר שולחים מכתב ביום שישי שמסכם את השבוע הנבדק. ברוב בתי הספר יש כנסים. אמהות אוהבות לשמוע כמה נפלא הגן שלהן. אם בית הספר מזהה מה שהם מאמינים שיכול להיות בעיה כמו שמיעה, דיבור, ראייה או אפילו בעיה התנהגותית, מה השיטה שלהם ליידע אותך?

6. איך מפרידים את הילדים? זה לפי גיל? האם יש כיתות רב גילאיות? האם המערכת שבה משתמש בית ספר זה לפיתוח כיתות עונה על הצרכים שלך וצרכי ​​ילדך? כל ילד הוא שונה. הבת הגדולה שלי הצליחה הכי טוב עם ילדים בגילה. בתי הצעירה הצליחה נהדר עם ילדים בגילאים רבים.

7. מהם כללי האוכל בבית הספר הזה? האם ילדים מביאים ארוחת צהריים משלהם? האם מגישים חטיפים? האם בית הספר ללא בוטנים? חלק מבתי ספר בוחרים להיות ללא בוטנים כדי להכיל ילדים שיש להם אלרגיה לבוטנים. האם מוגשות ארוחות צהריים חמות? אם כן, בקשו תפריט בן חודש כדי לראות אילו מזונות מוצעים.

בלי הילד שלך, חשוב לך להתבונן בשיעור. האם הילדים מתקשרים זה עם זה ועם המבוגרים? האם הילדים משחקים גם לבד וגם עם אחרים? האם אתם רואים פעילויות וצעצועים המאפשרים לילד להיות ייחודי ויצירתי? או שאומרים לכל ילד להכין פרח באותו צבע? ילדים הם ילדים. אם אתה רואה שני ילדים מתווכחים, איך המורה פותר את הבעיה? כמה גדולות הכיתות? האם יש מספיק מקום לילדים שונים לשחק עם פריטים שונים? למשל האם יש מקום לשתי בנות לשחק להתלבש בזמן ששני בנים בונים מסילת רכבת? איפה השירותים ביחס לכיתה?

תכנן לבקר בבית הספר בזמן ההחזרה. האם ילדים רצים בשקיקה לכיתותיהם או שרוב הילדים לא שמחים להיות שם?

אם אתה מרגיש שבית הספר מתאים למה שאתה רוצה, שאל אם אתה יכול להביא את ילדך ליום אחד. רוב בתי הספר יתירו יום מבחן. אם הילד שלך שמח, זה עתה מצאת את בית הספר המתאים לרשום את ילדך אליו.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.