ההבדל בין בובות לדמויות פעולה

כשאתה שומע את המילה „בובה“, הדבר הראשון שעולה לך בראש הוא „ברבי“. ההבדל העיקרי בין בובות לדמויות פעולה הוא שהראשונה מכוונת לבנות, ואילו השנייה מכוונת לבנים. בובות בדרך כלל כוללות תלבושות תואמות בעוד שדמויות פעולה כוללות בדרך כלל בגדים ואביזרים שאולי לא תראו כל יום.

תראה את ברבי. מאז הקמתה ב-1959, ברבי הייתה הצעצוע המובהק של הבנות, מה גם הבגדים הניתנים להחלפה, המכוניות הוורודות והווריאציות של Malibu Beach House. למרות שהאוסף מאוחר יותר כלל את קן, כמובן, קן לא היה דמות פעולה. הבגדים שלו, כמו אלה של ברבי, היו תלבושות טיפוסיות ליום-יום, גם אם כאלה שהיו גבריות.

לשם השוואה, „דמות הפעולה“ האופיינית שלך היא שרירית, במיוחד במידה מוגזמת, ועשויה לכלול כלי נשק כאביזרים. שתי דוגמאות קלאסיות שעולות בראש הן Thundercats ו-GI Joe. הדמויות של חתולי הרעם, למרות שהן נראות אנושיות משהו, היו בדרך כלל בגוון צהוב או אפור, עם שרירים מפותחים מדי; התלבושות שלהם כללו גופיות או טייצים. רוב דמויות Thundercats, בין אם זכר או נקבה, כללו נשק; Lion-O, למשל, נארז עם חרב הסימנים, חרב ארוכה עם ידית אדומה לוהטת.

GI Joes, למרות שלא היה שרירי כמו ה-Thundercats, עדיין נראה בכושר גופני ובכלל כלל אביזרים כגון מקלעים, סכינים ורימונים. האם אתה באמת יכול לטעון שאלו לא נועדו לבנים? זה לא אומר שבנות מעולם לא שיחקו איתן, אבל זה לא מה שחברות השיווק חשבו.

בובות פופולריות אחרות כוללות אמריקן גירל ואשטון-דרייק, שתיהן מכוונות גם לנערות צעירות. לפעמים, מבוגרים מסוימים עשויים לאסוף בובות מסוג זה, בגלל המראה והערך הריאליסטיים שלהן, אם נשמרות במצב טוב.

עוד אוסף דמויות אקשן קלאסי שעשוי לעלות על הדעת הוא צבי הנינג’ה המתבגרים, שעצם שמו מרמז על אקשן, ואולי אלימות. כמו GI Joe ו-Thundercats, הצבים, מערכות שריון ומשחק עם כלי רכב כגון טנקים ומכוניות משובצות ארטילריה. שוב, בעוד שחלק מהבנות אולי מצאו את צבי הנינג’ה מושכים, הם היו פופולריים בעיקר בקרב בנים. גם הנבלים היו מעוותים ומוטטים, כמו שרדר ועושיו, ביבופ ורוקסטדי. אולי הדמויות הללו נועדו לפנות לאותם נערים שאהבו ספורט תחרותי אגרסיבי ומשחקי מלחמה.

דמויות האקשן של היום משתנות במקצת, אבל שוב, המראה שלהן בכללותו בערך זהה. אולי, גם כשהזמנים משתנים, הלכי הרוח של אנשים נוטים להישאר זהים. הצעצועים המיוצרים עבור בנים ובנות, משקפים זאת על פי רוב.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.