מסורות הודיות מוזרות שישאירו אותך מופתע

הודו תמיד הייתה מקום מסתורי שפתה אנשים מכל חלקי העולם לחקור את ארץ הפלאות הבלתי נתפסת הזו. יש כל כך הרבה נסתר ונסתר שנהוג בהודו וקשה להאמין. מסורות מסוימות כל כך מוזרות שזה ייתן לך עור אווז. לכן, אם אתם מעוניינים להרפתקה ולחוויה עמוסה בריגושים בחופשות שלכם להודו, יש כמה יעדים מוזרים שתצטרכו לחקור. אז, הזמינו כרטיסים להודו וצאו לדרך.

לזרוק את התינוק

באזור סולפור במהראשטרה, הודו, יש את המנהג המביך הזה לתת חיים ארוכים ובריאים לילדיהם. הורים זורקים את התינוקות שלהם מראש מגדל, בסביבות 50 מטר גובה. התינוקות הנופלים נתפסים בסדין על ידי האנשים שעומדים למטה. אמונה רווחת היא שתרגול כזה ירפא את ילדיהם ממחלות, אם ישנן היום וגם בעתיד. זה נעשה בעיקר על ידי מוסלמים ומעטים מהמשפחות ההינדיות מדי. שירותי האבטחה ניתנים גם על ידי הרשויות המקומיות של האזור במהלך ביצוע הנוהג המוזר הזה.

כת אגורי סאדו

האגורים הם חברים בכת ההינדית שתמיד היו בעלי עניין וחשדנות רבה באנשים. האגורים האלה סוגדים לאורד שיווה, נשארים עירומים, מתגוררים בשטחי השריפה, שותים אלכוהול ואוכלים בשר מגופות מתות. לעתים קרובות הם מצפים את עצמם באפר ועושים טקסים מוזרים ומדיטציה באמצעות גופות מתות.

טקס גניבת נעליים (Juta Churai Rasam)

זהו טקס מלא מהנה בהינדים, אשר מוצג לעתים קרובות גם בסרטי בוליווד. אכן מדובר בפעילות משעשעת המאפשרת לאחיות הכלה לגנוב את נעליו של החתן בזמן שהוא מעורב בביצוע טקסי הנישואין המסורתיים. בני הדודים והחברים של החתן מנסים להגן על הנעליים מפני השוד אך אם הבנות מצליחות במשימתן אז הן נותנות את המשמורת על הנעליים כאשר ניתן להן סכום כופר רצוי.

פסטיבל Dhinga Gavar

זהו פסטיבל שנחגג בג’ודפור, במדינת רג’סטאן שבהודו. Dhinga בצורה מילולית פירושו להביא כיף מהטעיה. Dhingar Gavar הוא אלוהות עממית. האגדה מספרת שפעם לורד שיווה התחפש לסנדלר ובא להקניט את בת זוגו פרוואטי. גם פרוואטי התחפשה ל’בהיל‘, נשים שבטיות והגיעה לפני שיווה כדי לעסוק בכיף הזה. הפונקציה של Dhinga gawar מתחילה בערב ביום המחרת של הולי, מדי שנה. הפסלים של Dhinga gawar מוצבים ב-11 מקומות חיוניים. הפסלים מעוטרים במסורת לבוש רג’סטאני ומעוטרים בתכשיטי זהב במשקל של 5 עד 30 ק“ג.

אבלו של מוהר“ם

כדי לכבד את מותו של חוסיין בן עלי (נכדו של מוחמד), קבוצות מסוימות של כת השיעים של מוסלמים מסתובבות ברחובות בקבוצות ומצליפות את עצמן בשרשראות עם סכינים וסכיני גילוח מחוברות. חלקם אפילו פתחו את ראשם בסכינים. הטקס המיוחד הזה נקרא ‚מתאם‘ ואפילו ילדים מעודדים לעשות זאת על ידי משפחות מסוימות. לא כל המוסלמים תומכים בנוהג זה. יש שמגנים גם את זה.

נישואי אדם-בעל חיים

מאמינים בחלקים מסוימים של הודו כי רוחות רפאים לוכדות את גופותיהם של אנשים מסוימים. הבנות שנולדו עם שן שכבר בקעה או בנות עם עיוותים בפנים, מאמינים שנשבו בידי רוחות הרפאים. גירוש השדים של הקורבנות נעשה על ידי נישואים לחיה כמו עז או כלב. החתונה מתקיימת במלוא הפאר והראווה, אם כי החלק הטוב הוא שהזדווגות פטורה והילדה רשאית להינשא בשנית לאחר שרוח הרפאים משחררת אותה. מעניין באיזה פרמטר הם עושים את הניתוח הזה.

לאת מאר הולי

הולי הוא הפסטיבל השני בגודלו בהודו אחרי דיוואלי. Lath Mar Holi היא חגיגה מקומית שמתקיימת לפני הולי בפועל בברסנה, עיירה ליד Mathura, שהיא מקום הולדתו של לורד קרישנה. כפי שמספרת האגדה המקומית, קרישנה ביקר בכפר ברסנה של ראדה אהובה, שם הוא וחבריו הקניטו אותה ואת חבריה. כדי להגיב, הגבירות הזמינו את קרישנה וחבריו לברסנה בהולי והכו אותם במקלות והסבירו שזהו טקס שהוא חובה. מאז, הטקס נמשך באותם מקומות ולאת מאר הולי מגולמת על ידי האנשים במתורה ובורינדאוון שצועקים ג’אי שר ראדה וג’אי שר קרישנה.

פולחן נשק בנבראטרי

נבראטרי הוא פסטיבל מפורסם המוקדש לסגידה לאלוהות ההינדית, דורגה. נבראטרי פירושו, מילולית, תשעה לילות המסמלים תשע צורות של שאקטי/דווי/אלה אשר מתפללים ביראת כבוד ובטקסים רבים בחלקים שונים של הודו ובחלקים מסוימים סוגדים לכלי הנשק והכלים.

Varuna Yajna (אל הגשם ההינדי)

החקלאות היא המגזר העיקרי בהודו בו תלויה כלכלת הודו והחקלאות תלויה ישירות בגשמי המונסון. אם המונסון ייכשל החקלאים וכלכלת המדינה סובלים במידה רבה. לפעמים גשמים מועטים או ללא גשמים הם הסיבה להתאבדות החקלאים. כזו היא חשיבות הגשמים עבור הודו. כפי שאנו יודעים בהודו יש 330 מיליון אלים ואלות, יש גם אל הגשמים, לורד וארונה. בכל פעם שהמונסון נכשל או נופל חלש, וארון יג’נה מבוצע כדי לרצות את אלוהי הגשמים. במהלך ההופעה של יג’נה כזו, הכוהנים ההינדים יושבים בתוך החביות המלאות במים ומקיימים תפילות מיוחדות על מנת לשמח את אל הגשם.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.