נסה לכתוב שיר הומור או חידוש

אם אתה כותב שירים, אתה עלול לפעמים להרגיש שאתה בתלם, כאילו אתה ממשיך להעלות את אותם רעיונות ומצבים בסיסיים לכתוב עליהם. אחת הדרכים לצאת מהלולאה האינסופית הזו היא לכתוב בכוונה שיר שעוסק במשהו קל משקל, מצחיק או פשוט מוזר.

בואו נודה בזה. רוב שירי הפופ והרוק עוסקים בנושא אחד ויחיד: LOVE מיושן וטוב. נכון, במוזיקה זה תמיד ילד פוגש בחורה, ילד אוהב ילדה, ילד מאבד ילדה, שר על זה כל הזמן. יש שירים על בודדים ושירים על להיות לכודה. יש שירים על מערכות יחסים טובות, ועוד יותר שירים על האחרים. וכמובן, יש את הצד הפיזי של הדברים.

עוד בימי קדם (כלומר שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60), רוב השירים היו על אהבה בסדר, אבל תמיד היו שניים או שלושה „שירי חידוש“ במצעדים וברדיו. השיר הראשון שאני זוכר שלמדתי לשיר איתו היה „דוקטור מכשפות“, מאת דיוויד סביליה, עם הפזמון המעורר שלו, „או אי או אה אה, טינג טאנג, וואלה וואלה בינג בנג“. דברים טובים. היה גם את „אוכלי האנשים הסגולים“, שכתב בארי קרייר, על חייזר מצמרר ש…טוב, אתם זוכרים. ומי יכול לשכוח את הצ’יפמאנקס? (במיוחד מכיוון שהם כנראה עדיין בסביבה.)

חלק מהשירים עסקו בעצם על אהבה, אבל עם טייק רומן על הנושא. מישהו זוכר את דודי סטיבנס שר את „שרוכי נעליים ורודות“, שכתב מיקי גרנט?

הוא נועל נעליים שזופות עם שרוכים ורודים

אפוד מנוקדים וגבר אוי גבר

נעליים שזופות עם שרוכים ורודים

ופנמה גדולה עם להקת כובע סגול

קצת קשה לדמיין את הבחור שעליו היא שרה, אבל אתה חייב להודות שמדובר במילים חדשות!

לצחוק עלי

פשוט לא נראה שיש עוד כל כך הרבה שירים הומוריסטיים או חידושים בסביבה, אלא אם כן אני מחפש צחוקים בכל המקומות הלא נכונים. ככותב שירים, אתה יכול לקחת את זה כתרגיל מאתגר לכתוב לפחות שיר אחד שיש לו מגע קל בולט. אבל מאיפה יש לך רעיון לשיר כזה? אל תצחיק אותי! יש רעיונות מסביב. בפעם הבאה שהחברה שלך תצחיק אותך, רשום לך על מה התבדחת ומה היא אמרה. רוב הסיכויים שאתה יכול לבנות סביבו שיר! (אני רציני. זה עובד.)

אם מישהו (אולי אתה) מספר סיפור מצחיק שכולם עם תפרים, נחשו מה? זה עוד נושא אפשרי לשיר. בטח שמעתם את שיר הסיפור האולטימטיבי, „המסעדה של אליס“, מאת ארלו גאת’רי. הסיפור שלך לא חייב להיות מעורב כמו הסיפור הזה כדי ליצור שיר טוב. ואל תהסס לטשטש את העובדות! זה שיר, לא עדות. השתמש בדמיון שלך. לְעַטֵר.

אנשים בטלוויזיה תמיד אומרים דברים שיכולים להיות כותרות שירים או שורות משירים, אם רק תכוון את האוזניים שלך להקשיב להם. כתבתי הרבה שירים על סמך דברים שאנשים אמרו בטלוויזיה. אחד מהם הוא „שתוק ורקוד“, שזה משהו שמישהו אמר בסיטקום עלוב שראיתי ערב אחד. אתה יכול להאזין לשיר כאן.

ברגע ששמעתי את המשפט הזה, חשבתי שהוא יהיה מקהלה טובה של קריאה ותגובה, הולכת הלוך ושוב בין „שתוק ותרקדי“ למשהו אחר. ברגע שהתחלתי לכתוב את הפסוקים, הכול נכתב מיד, וזה נדיר עבורי. בדרך כלל יש לי בעיה עם הבית השלישי, במיוחד כשיש דפוס הדוק של חריזה וקצב. באמת הגעתי להיות הבחור המתוסכל הזה שרק רוצה לרקוד. יכולתי לכתוב אפילו יותר פסוקים אם הייתי צריך אותם!

משהו שאתה עשוי למצוא מעניין בשיר הזה הוא שתבנית האקורדים בגשר זהה לפזמון. אני לא זוכר אם עשיתי את זה בכוונה (כנראה שלא), אבל אני לא זוכר שיר אחר שבו זה נכון.

בכל מקרה, הנקודה היא שאם אני יכול לעשות את זה גם אתה יכול. אלא אם כן אתה בלהקת דת‘ מטאל נורבגית או משהו כזה, המוזיקה שלך בטוח תועיל ממגע של הומור, קורטוב של שנינות. לך על זה!

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.