"רובי" בכיכובם של וורן ראום וריפ סיאני

„רובי“ הוא סרט דל תקציב כמו רובינסון קרוזו משנת 1968. מככבים בו שני שחקנים לא ידועים יחסית: וורן ראום וריפ סיאני. ראום מגלם את „רובי“ בן ה-10, ילד שנתקע על אי. כשהוא מסתובב באי בחיפוש אחר מזון ומחסה, ובתקווה להוריו, הוא נתקל בילד עירום שהוא קורא לו „שישי“.

למרות שאף פעם לא ממש נחשף כמה זמן רובי נשאר על האי לפני שהוא נחלץ, יש להניח שחולפים מספר חודשים כאשר יום שישי מסוגל ללמוד אנגלית במהלך הזמן שהוא מבלה איתו. בעוד רובי מלמד אותו אנגלית, איך לשחק „קאובויים והודים“, ואת החשיבות של ללבוש בגדים, יום שישי מלמד את חברו החדש איך לאסוף אוכל, איך לדוג ואיך לשחות.

מכיוון ששני הבנים גדלו בתרבויות שונות לחלוטין (רובי באמריקה ושישי על אי) אנו רואים שיש להם שתי גישות שונות לחלוטין כלפי לבוש. יום שישי מסתובב באי עירום לגמרי; חסר עכבות לחלוטין. רובי, בגיל תשע, גדול מדי בשביל „להתרוצץ בלי מכנסיים“, והוא לא מצליח להבין מדוע אמא של יום שישי תאפשר לו להסתובב חשוף.

עד ששני הנערים נחלצים על ידי מלח בודד (אף פעם לא מוסבר בבירור מדוע האיש הפליג לאי המסוים הזה), יום שישי מדבר אנגלית די טובה, ורובי איבד את כל עכבותיו. שני הבנים הם החברים הכי טובים ולמדו שיעורים יקרי ערך זה מזה.

למרות שהמשחק וקו העלילה לא כל כך מעולים בסרט הזה, הוא בכל זאת סרט שניתן לצפות בו. מבט טוב כיצד ילדים מסוגלים להסתגל במהירות למצבים חדשים ולהכיר במהירות חברים חדשים.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.